Sobota, 11 maja 2024 r. Imieniny Igi, Mamerta, Miry

Zwycięstwo w Dąbrowie Chełmińskiej

W sobotę 3 listopada, z samego rana szczypiornistki MLUKS „Orlik” Kcynia udały się do Dąbrowy Chełmińskiej, aby rozegrać awansem mecz IV kolejki wojewódzkiej ligi piłki ręcznej w kat. młodziczka. Od samego początku mecz był bardzo wyrównany. Lekką przewagę uzyskały gospodynie, które prowadziły 1-2 bramkami. W 12 minucie pierwszej połowy po czasie wziętym przez trenera gospodarzy, trener naszych szczypiornistek dał wskazówki na dalszą grę, które wyszły zespołowi idealnie. Przez kolejne 13 minut nasz zespół nie stracił żadnej bramki, a sam zdobył w tym czasie 7 i pierwszą połowę wygrał 13-8. W drugiej połowie nasz zespół kontrolował spotkanie. W efekcie nasz zespół odniósł pierwsze zwycięstwo w tym sezonie 22-14.

„Cieszy mnie to zwycięstwo. Zagraliśmy bardzo dobrze w obronie. Dużo piłek odbiły nasze bramkarki Ola Puławska i Natalka Kramer. W ataku graliśmy konsekwentnie i staraliśmy sobie wypracować czyste pozycje do rzutów. Mieliśmy dwa momenty przestoju w ataku, ale nie miało to wpływu na wynik. Gratuluje zespołowi bardzo dobrej postawy. I gramy walczymy dalej…”- podsumował opiekun szczypiornistek MLUKS Orlik Kcynia Bartek Łyszczarz.

Drużyna wystąpiła w składzie: Natalia Kramer (br), Aleksandra Puławska (br), Daria Walentowska (5), Marta Wilczyńska (4), Amelia Wełnicka (4), Martyna Popielarz (3), Zuzanna Dyduch (2), Julia Zwolak (2), Kinga Wiśniewska (2), Kinga Białachowska, Patrycja Kwiatkowska, Maja Michalska.

Tego samego dnia po meczu młodziczki do rywalizacji przystąpiła najmłodsza drużyna piłkarek ręcznych naszego klubu. Zawodniczki rywalizują w gr. A ligi wojewódzkiej dzieci rocznik 2007 i mł. razem z UKS Dąbrowa, UKS Olimpijczyk Kowalewo Pomorskie I i UKS Olimpijczyk Kowalewo Pomorskie II. Były to pierwsze spotkania naszych dziewcząt odkąd rozpoczęły swoje treningi. W pierwszym spotkaniu z gospodarzami z Dąbrowy nasze dziewczęta przegrały 4-3. Szkoda tego meczu gdyż mieliśmy kilka swoich czystych pozycji do zdobycia bramek jednak się nie udało. W drugim spotkaniu zmierzyliśmy się z pierwszą drużyną z Kowalewa Pomorskiego i przegraliśmy 15-2. Drużyna przeciwna jest już ograna na boisku i było to widać. W ostatnim meczu I turnieju eliminacyjnego zagraliśmy z drugą drużyną z Kowalewa i wygraliśmy to spotkanie 20-1.

„Jak na pierwszy turniej tego zespołu jestem zadowolony z dziewcząt. Szkoda przegranego meczu z Dąbrową ale mam nadzieje, że w następnym turnieju uda nam się odnieść zwycięstwo. Nawet wysoko przegranym meczu byłem zadowolony ponieważ dziewczynki dzielnie walczyły.” – przekazał trener Bartek Łyszczarz.

Drużyna wystąpiła w składzie: Vannesa Kubiak (br), Iga Wiśniewska (14), Martyna Branicka (4), Wiktoria Zagórska (3), Daria Hallas (2), Weronika Hallas (1), Anna Łożyńska (1), Eliza Chudzik, Michalina Turkowska, Karolina Zagórska, Zofia Łożyńska.

W najbliższym czasie szczypiornistki MLUKS „Orlik” Kcynia rocznik 2004 i mł. oraz 2007 i mł. wystąpią na turnieju w Strzelnie 10 listopada, natomiast dziewczyny z rocznika 2006 i mł. zagrają w terminie 17/18 listopada I turniej eliminacyjny wojewódzkiej ligi piłki ręcznej w Kcyni. Serdecznie zapraszamy do kibicowania naszym drużynom

Zadanie realizowane w ramach dotacji uzyskanej ze środków budżetowych Gminy Kcynia w konkursie „Rozwój sportu na terenie gminy Kcynia na 2018 rok”.

tekst i foto: Bartek Łyszczarz/ MLUKS Orlik Kcynia