Środa, 29 maja 2024 r. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

Są kłopoty z przekazaniem 1% dla OSP w Kcyni – informuje nasz czytelnik

Do naszej redakcji przyszła wiadomość z prośbą o publikację listu skierowanego do Naczelnika Urzędu Skarbowego w Nakle. Przychylamy się do prośby naszego czytelnika i list publukujemy poniżej.

 

 

Kcynia, 14-04-2015 r.

 

Pan Naczelnik

Urzędu Skarbowego

Ul. Sądowa 8

89-100 Nakło nad Notecią

 

W związku z otrzymaną informacją telefoniczną, w dniu 13 kwietnia 2015 r., od pracownika  Urzędu o konieczności złożenia korekty zeznania podatkowego za rok 2014, w związku z niemożnością przekazania 1% podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego (Ochotnicza Straż Pożarna w Kcyni  KRS 0000071252), proszę o wyjaśnienie tej sytuacji.

Według informacji przekazanej przez pracownika Urzędu, OSP Kcynia nie figuruje w OPP.

Przed wysłaniem zeznania podatkowego za rok 2014 sprawdziłem na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości czy OSP Kcynia jest wpisana do rejestru KRS i czy posiada status OPP (https://ems.ms.gov.pl/krs/danepodmiotu) z informacji tej wynika, że OSP Kcynia posiada status OPP, informacje ukazały się również w portalach internetowych: https://kcynia.info/przekaz-1-jednostce-osp-w-kcyni/ oraz na oficjalnym portalu miasta  http://kcynia.pl/aktualnosci/1-podatku-dla-osp.html?ng_cat=1 , dlatego też zdecydowałem przekazać 1% z należnego podatku na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej w Kcyni.

W podobnej sytuacji na pewno znajduje się wielu mieszkańców naszej Gminy, którzy czytają strony internetowe i wierzą w rzetelność przekazywanych informacji.

 Z poważaniem (autor listu poprosił o nie podawanie danych osobowych)

Do wiadomości:

  1. OSP Kcynia, Libelta 11
  2. http://kcynia.pl
  3. http://kcynia.info

 

Autorowi listu dziękujemy za przekazanie tak ważnej informacji społeczeństwu naszej gminy. O wyjasnienie tej sytuacji poprosiliśmy pana Prezesa OSP w Kcyni Macieja Tubiszewskiego, który zapewnil naszą redakcję, że w możliwie szybkim czasie Zarząd OSP w Kcyni wyda odpowiednie oświadczenie w tej sprawie.

 

--> wstecz