Środa, 17 kwietnia 2024 r. Imieniny Anicety, Klary, Rudolfina

Gościliśmy plenerowe studio Radia Nakło

Piątkowe przedpołudnie minęło pod anteną Radia Nakło, które w godzinach od 11.00 do godziny 15.00 nadawało „na żywo” program ze swojego plenerowego studia.
Przed mikrofonem wystąpiła Joanna Wronka-Krzemińska, którą znamy przede wszystkim z radiowych newsów. Nad prawidłowym przebiegiem audycji czuwał Krzysztof Ryćko.
Podczas plenerowego studia przed radiowym mikrofonem wypowiedziało się kilka znanych w naszym regionie osób, wśród nich byli: Burmistrz Kcyni Marek Szaruga; Ewa Hałas zajmująca się promocją zdrowia, stowarzyszeniami, pozyskiwaniem środków unijnych oraz promocją gminy; sołtys Dziewierzewa Dorota Czerwińska, która zaprosiła radiosłuchaczy na festyn z okazji zakończenia lata i Teresą Osial, która opowiedziała o działalności Kujawsko-Pomorskiego Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich koła w Górkach Zagajnych.
Na zaproszenie radiowych redaktorów odpowiedzieli także panowie: Piotr Wieczorek, który opowiedział o niedzielnych zawodach traktorów, Henryk Jaśkiewicz, który mówił o funkcjonowaniu kcyńskiej jednostki OSP i Bartosz Łyszczarz, który opowiedział bardzo ciekawych zajęciach, które udało mu się przeprowadzić w ramach działań MLUKS Orlik.
Do plenerowego studia podchodziły dzieci, które otrzymywały radiowe gadżety. Na koniec audycji wyemitowana była rozmowa telefoniczną z Justyną Makarewicz, która opowiedziała Dźwiękowym Archiwum Kcyni.
tekst i fot. Robert Koniec

--> wstecz