Wtorek, 16 kwietnia 2024 r. Imieniny Bernarda, Biruty, Erwina

18-latek bez uprawnień sprawcą zdarzenia drogowego

Policjanci z komisariatu w Szubinie, wyjaśniając okoliczności zdarzenia drogowego, do jakiego doszło na obrzeżach miasta, zatrzymali kompletnie pijanego kierującego, który je spowodował. Okazało się, że 18-latek w ogóle nie miał prawa jazdy.

Zgłoszenie o tym, że na jednej z dróg dojazdowych do Szubina, doszło do zdarzenia drogowego, dyżurny miejscowego komisariatu otrzymał w nocy z soboty na niedzielę (4/5.03).
Jak się okazało, kierowca forda, nie dostosował prędkości do warunków ruchu, w wyniku czego utracił panowanie nad autem i uderzył w barierę zamontowaną przy trasie.
Wygląd mężczyzny ewidentnie wskazywał, że jest on kompletnie pijany, co potwierdził alkomat, który wykazał w organizmie 18-latka aż 2,7 promila alkoholu. Okazało się też, że kierujący w ogóle nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdu.
Mieszkaniec szubińskiej gminy trzeźwiał pod opieką rodziny. Niebawem kryminalni przedstawią mu zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co grożą 2 lata pozbawienia wolności. 18-latek poniesie też odpowiedzialność za prowadzenie forda bez wymaganych uprawnień.

kom. Justyna Andrzejewska
Oficer prasowy
KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz