Wtorek, 05 marca 2024 r. Imieniny Aurory, Fryderyka, Oliwii

O dopalaczach rozmawiano w Mycielewie

W Zespole Szkół w Mycielewie, zostało przeprowadzone szkolenie dla rodziców na temat dopalaczy. Przedstawiciele policji i stacji sanitarno – epidemiologicznej informowali rodziców, jak rozpoznać, że dziecko zażywa dopalacze oraz jak radzić sobie z tym problemem.

W dalszym ciągu nakielska policja prowadzi spotkania profilaktyczne i szkolenia o dopalaczach w ramach ogólnopolskiej kampanii „Dopalacze kradną życie”.

Jedno z takich spotkań odbyło się wczoraj (10.03.16r.) w Zespole Szkół w Mycielewie, w gminie Kcynia. W przedsięwzięciu udział wzięli rodzice dzieci uczęszczających do szkoły podstawowej, a także gimnazjum. Zajęcia przeprowadził sierż. szt. Marcin Górak z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii oraz p. Aneta Okoniewska z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej z Nakła.

Rodzice zostali poinformowani czym są dopalacze, jak działają na organizm młodego człowieka, a także jakie tragiczne w skutkach może być ich zażywanie. Nie zabrakło informacji jak rozpoznać, że dziecko zażywa te niebezpieczne substancje, a także jak należy postąpić, kiedy takich podejrzeń rodzice nabiorą.

Prowadzący spotkanie przedstawili również założenia programu wczesnej interwencji profilaktycznej „Fred goes net”, który skierowany jest do młodzieży eksperymentującej z niebezpiecznymi substancjami. Informując jednocześnie, gdzie na terenie powiatu nakielskiego można uzyskać pomoc dla dziecka zażywającego dopalacze.

 

materiał: sierż. szt. Justyna Andrzejewska

Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

fot. ZS Mycielewo i KPP w Nakle n/Notecią

--> wstecz