Niedziela, 21 kwietnia 2024 r. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

23-latek kierował pojazdem bmw z sądowym zakazem

Kcyńscy policjanci zatrzymali 23-latka, który kierował autem wbrew sądowemu zakazowi. Ze swojego zachowania będzie tłumaczył się w sądzie, a grozi mu kara do 5 lat pozbawiania wolności.

W niedzielę (06.01.19 r.) podczas służby pełnionej na terenie miasta, kcyńscy mundurowi ustalili, że ulicami Kcyni przemieszcza się bmw, którego kierowca wsiadł za kierownicę wbrew temu, że kierowania pojazdami zakazał mu sąd. Długo nie trwało i mundurowi zatrzymali do pojazd kontroli .

Siedzący za kierownicą 23-latek nie okazał do kontroli prawa jazdy. Potwierdziły się bowiem ustalenia funkcjonariuszy, że w ogóle nie posiada tego dokumentu, gdyż został mu zatrzymany, a sąd zakazał mu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Żeby tego było mało, w samochodzie, jako pasażerkę, policjanci zastali nieletnią, która była poszukiwana opiekuńczo do ustalenia miejsca pobyty.

Tym sposobem nieletnia trafiła pod opiekę rodziców, a 23-latek „zapracował” sobie na zarzut dotyczący złamania sądowego zakazu, za co grozi mu według kodeksu karnego kara nawet 5 lata pozbawienia wolności. O karze dla mieszkańca gminy Kcynia zdecyduje sąd.

asp. szt. Damian Moczadło

p.o. Oficer prasowy

KPP Nakło nad Notecią

 

--> wstecz