Środa, 29 maja 2024 r. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

234% PM10 zarejestrował miernik przy Orliku. To powietrze zagrażające bezpieczeństwu dzieci !

W przeddzień akcji kcynia.pl CZYSTE POWIETRZE, ten widok musi porażać. Zastaliśmy trenujące dzieci Lech Poznań Football Academy – Kcynia w gęstym dymie z budynku przy ulicy Dworcowej za rondem. Około godziny 17:20 gesty dym z jednego z kominów unosił się nad boiskiem ORLIK. Mocne oświetlenie boiska jeszcze bardziej pokazały skalę problemu jakim jest zanieczyszczone powietrze w mieście.

Na nasz post w mediach społecznościowych natychmiast zareagował Kcyński Alarm Smogowy.

Minęło 1,5 roku i właściciel znów wrzucił mokry opał. 16.03.2022 publikowaliśmy post na ten temat. Post zadziałał, ale widzimy, że na chwilę i właściciel nadal truje dzieci uprawiające sport. Nie pozostawimy tym razem sytuacji bez interwencji i kontroli. Miernik zamontowany na budynku Szkoły przy ul. Pobożnego pokazał 234% PM10. To powietrze zagrażające bezpieczeństwu, a dzieci uprawiają sport i wdychają rakotwórcze powietrze intensywniej niż człowiek spacerujący.- pisze Kcyński Alarm Smogowy.

Niestety to jest problem, który powraca w okresie grzewczym jednak skala jakości powietrza w mieście wieczorami potrafi przerażać. Wystarczy wyjść wieczorem na spacer.

Czy ktoś w tej sprawie może podjąć skuteczna interwencję?

tekst i fot. Robert Koniec

--> wstecz