Środa, 21 lutego 2024 r. Imieniny Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Nagraliśmy radnych jak próbowali się dogadać w sprawie opłat za śmieci. Uchwała wycofana.

Już wiemy! Radni nie dogadali się i odłożyli rozmowy o uchwale w sprawie ” metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenie wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na terenie Gminy Kcynia – zał. nr 3,” na później. Oznacza to, że podczas czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Kcyni nie będzie podejmowana uchwała w tej sprawie.

Podczas poniedziałkowego posiedzenia komisji Rady Miejskiej w Kcyni ponad dwie godziny wałkowano temat opłat za śmieci. Wydawało się na samym początku, że znalezienie kompromisu jest kwestią kilku minut. Tak się jednak nie stało i na wspólnym posiedzeniu komisji radny Tadeusz Wilk złożył oficjalny wniosek do Przewodniczącego Rady Miejskiej w Kcyni o zdjęcie punktu dotyczącego wspomnianej uchwały z obrad najbliższej sesji. Wniosek został przegłosowany.

Zanim jednak doszło do złożenia oficjalnego wniosku radni z panią zastępcą burmistrza Bogną Adamską bardzo burzliwie dyskutowali. W dyskusję włączyło się spore grono radnych. Omawiano za i przeciw. Ważono temat uchwały pod względem ekonomicznym gminy i realnego stanu finansów oraz rozmawiano o konsekwencji podwyżki cen za śmieci i egzekwowania opłat za usługę wywozu odpadów komunalnych. Pan Piotr Mantych z refaratu rolnictwa i środowiska prezentował radnym wyliczenia w specjalnie przygotowanych tabelach. Omawiano różne warianty opłat. Co mówili radni? Jak reagowali na próbującą doprowadzić do podjęcia uchwały zastępcę burmistrza? Co się stało, że nie potrafili się dogadać? Odpowiedzi na te pytana znajdziecie Państwo w materiale filmowym, które prezentuje tylko INFO.

tekst i fot. Robert Koniec--> wstecz