Wtorek, 23 kwietnia 2024 r. Imieniny Ilony, Jerzego, Wojciecha

Powiatowy konkurs wiedzy o profilaktyce uzależnień rozstrzygnięty

Policjanci z Nakła już po raz dwunasty zorganizowali Powiatowy Konkurs Wiedzy o Profilaktyce Uzależnień. Tym razem najlepszy okazał się uczeń Zespołu Szkół w Mycielewie – Piotr Hotlaś. Współorganizatorem konkursu był nakielski Sanepid.

Wczoraj (28.04) w nakielskiej komendzie, policjanci z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii, już po raz dwunasty zorganizowali  Powiatowy Konkurs Wiedzy o Profilaktyce Uzależnień. Współorganizatorem przedsięwzięcia była nakielska Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna. W zmaganiach udział wzięli uczniowie klas gimnazjalnych z terenu powiatu nakielskiego.


Celem konkursu było przede wszystkim promowanie zdrowego stylu życia wśród młodzieży, pogłębianie wiedzy na temat zagrożeń związanych z uzależnieniami oraz kształtowanie wśród młodzieży postaw i zachowań prozdrowotnych. Ale także sprawdzenie wiedzy w zakresie odpowiedzialności karnej wynikającej z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Gimnazjaliści musieli wykazać się dużą wiedzą, a ich zadaniem było rozwiązanie testu składającego się z 40 pytań z zakresu profilaktyki uzależnień.

Największą wiedzę zaprezentował uczeń Zespołu Szkół w Mycielewie Piotr Hotlaś, który zwyciężył w rywalizacji zdobywając 32 punkty.

Drugie miejsce zajęły, ex aequo, aż trzy osoby,  Karolina Owczarzak z Zespołu Szkół w Rynarzewie, Maja Drozdowska z Zespołu Szkół w Występie oraz Dawid Gelert z Gimnazjum nr 1 z Szubina. Wymienieni uzyskali po 30 punktów.


Trzecie miejsce na podium zajęła uczennica z Gimnazjum nr 2 z Szubina  Martyna Nowaczewska zdobywając 29 punktów.  


Zarówno zwycięzcy konkursu, jak i wszyscy pozostali uczestnicy zostali obdarowani nagrodami rzeczowymi, jakimi były książki. Fundatorem nagród było Starostwo Powiatowe oraz Gminne Komisje Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Nakła, Szubina, Kcyni, Mroczy i Sadek.

Nagrody wręczali Wicestarosta Nakielski Andrzej Kinderman, Jerzy Tucholski z Referatu Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego nakielskiego Starostwa, Piotr Rugowski Pełnomocnik Burmistrza Nakła ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom oraz st. asp. Jan Poźniak Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego nakielskiej komendy.

             

sierż. szt. Justyna Andrzejewska

Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz