Środa, 17 kwietnia 2024 r. Imieniny Anicety, Klary, Rudolfina

Uroczysty przemarsz i msza święta. Film HD

3 maja odbył się uroczysty przemarsz pocztów sztandarowych i delegacji z placu przy remizie OSP w Kcyni do kościoła pw. WMNP w Kcyni, gdzie odprawiona została msza święta w intencji Ojczyzny. Zanim jednak rozpoczęła się msza święta, złożone zostały wiązanki kwiatów w miejscach pamięci. Mszę świętą odprawił ks. Dziekan Sanktuarium Świętego Krzyża w Kcyni Michał Kostecki, a słowo Boże do wiernych skierował ks. Wikariusz Paweł Polcyn. Orkiestra Dęta działająca przy OSP w Kcyni akompaniowała podczas uroczystego przemarszu i zapewniła oprawę muzyczną podczas mszy świętej. Po mszy odbył się krótki koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu orkiestry dętej. Po wyprowadzeniu sztandarów okolicznościowe przemówienie wygłosił Burmistrz Marek Szaruga.

Podczas święta 3 maja swój debiut w roli prowadzącego przemarsz i wprowadzającego poczty sztandarowe do kościoła miał Prezes Związku Gminnego OSP w Kcyni dh. Damian Łyszczarz. Drogę przemarszu na drodze wojewódzkiej zabezpieczali policjanci z Komisariatu Policji w Kcyni.

W tym dniu na płycie Rynku zebrali się handlarze, którzy rozstawili liczne stragany. Swoimi dostawczymi samochodami zastawili wszystkie możliwe parkingi w mieście, co spowodowało paraliż komunikacyjny miasta. Pogoda dopisała, więc odpust w Kcyni spotkał się z dużym zainteresowaniem.

Zapraszam na 1 cz. filmów z dnia 3 maja.

tekst i fot. Robert Koniec


--> wstecz