Wtorek, 16 kwietnia 2024 r. Imieniny Bernarda, Biruty, Erwina

27 finał WOŚP już w niedzielę. Zobacz przedmioty do licytacji

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia 2019 roku. Jego celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.- czytamy na stronie internetowej https://www.wosp.org.pl

POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE dlatego kcyński sztab WOŚP działający od lat przy Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni zaprasza do przyłączenia się do kwesty i uczestniczenia w wydarzeniach już w niedzielę 13 stycznia 2019 roku.

jak co roku zbierane sa przedmioty przeznaczone do licytacji. Są gadźety ze sklepiku WOŚP, wyroby z metaloplastyki, zdjęcia dzikiej zwierzyny autorstwa Jerzego Napierały, bon na reklamę i kilka innych ciekawych przedmiotów, o których można poczytać na stronie internetowej Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni.

tekst. Robert Koniec

fot. arch. portalu

--> wstecz