Środa, 29 maja 2024 r. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

51-letni kierowca volkswagena na 3 miesiące stracił prawo jazdy

Zatrzymany blankiet prawa jazdy, wysoki mandat i punkty karne to konsekwencje, jakie poniósł kierowca volkswagena, którego nakielska „drogówka” skontrolowała wczoraj w Samoklęskach Dużych w związku ze złamaniem ograniczenia prędkości w obszarze zabudowanym.

Nadmierna prędkość bywa tragiczna w skutkach i jest przyczyną wielu zdarzeń drogowych. Policjanci nakielskiego referatu ruchu drogowego konsekwentnie kontrolują kierowców, którzy łamią przepisy dotyczące ograniczeń prędkości i stosują wobec nich środki przewidziane prawem.

Jedną z tego typu kontroli mundurowi przeprowadzili wczoraj (21.05.20) w Samoklęskach Dużych. Praktycznie na całej drodze wojewódzkiej przebiegającej przez teren miejscowości obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, ponieważ jest tam obszar zabudowany. Kierowca volkswagena, którego krótko po godzinie 7 skontrolowali tam mundurowi gnał trasą z prędkością o 53 km/h większą niż zezwalają na to przepisy.

Skontrolowany 51-latek w związku z popełnionym wykroczeniem został ukarany 400 złotowym mandatem, a do jego konta kierowcy dopisanych zostało aż 10 punktów karnych. Mieszkaniec powiatu bydgoskiego przez najbliższe 3 miesiące będzie też musiał powstrzymywać się od wsiadania za kierownicę, gdyż na taki czas został mu zatrzymany blankiet prawa jazdy.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

zdjęcie ilustracyjne

--> wstecz