Środa, 22 maja 2024 r. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Świąteczna Kcynia. Wspominamy i pytamy jaka będzie w tym roku?

Dużymi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Do tradycji już należy przystrajanie miast. Duże i bogate miasta w okresie świątecznym wyglądają pięknie i wspaniale. Małe, takie jak Kcynia…no właśnie.

Jednym sie podobało a inni marudzili.

Kcynia zrezygnowała z ulicznego oświetlenia miasta i skupiła się na centrum miasta. Na Rynku w okresie świątecznym był już anioł, renifer z saniami i rok temu duża bombka. Burmistrz Kcyni postawił na dekoracje, z których korzystali mieszkańcy i goście Gminy Kcynia.

W niedzielę na płycie Rynku odbedzie się Kiermasz Bożonarodzeniowy ale niestety, tak jak rok temu nie będzie jeszcze oświetlonego miasta. Zapewne w najbliższym czasie na kcyńskim Rynku stanie nowa ozdoba świąteczna.

Jaka to będzie ozdoba?– zapytaliśmy pania Annę Duda-Nowicką z Urzędu Miejskiego w Kcyni.

Podobnie jak w latach ubiegłych również i w tym roku postawiliśmy na praktyczność. Ma być pięknie, a przy tym użytecznie, tak by przy dekoracjach można było robić sobie pamiątkowe zdjęcia. Dekoracje mają podkreślić piękno naszego rynku i samego miasta, ale przede wszystkim sprawiać radość mieszkańcom, a przede wszystkim tym najmłodszym. Z pewnością pojawi się taki element, do którego można będzie „wejść”. Poza tym mamy o jeden więcej. Tradycyjnie wszystko będzie gotowe na 6 grudnia.

Wiele prac wykonuje dla Urzędu Miejskiego pan Tomasz Brzeziński, któremu pomagać będą pracownicy interwencyjni.

Jaka to będzie ozdoba?

 

tekst . Robert Koniec

fot. archiwum portalu

--> wstecz