Czwartek, 23 maja 2024 r. Imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty

Akcja „Prędkość” na drogach powiatu nakielskiego

W miniony weekend (16-17.02) na drogach powiatu nakielskiego drogówka prowadziła działania „Prędkość”, podczas których kontrolowała między innymi, jak kierowcy stosują się do przepisów dotyczących ograniczeń prędkości. Nie obyło się bez mandatów.
W sobotę i niedzielę (16-17.02.19) policjanci z nakielskiego referatu ruchu drogowego prowadzili na powiatowych drogach działania prewencyjne pn.: „Prędkość”. Nadrzędnym ich celem było zapobieganie wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie od kierowców przestrzegania ograniczeń prędkości. Mundurowi szczególną uwagę zwracali na te wykroczenia drogowe, które wymieniane są jako bezpośrednie przyczyny zdarzeń drogowych.

Akcje prewencyjne tego typu uświadamiać mają kierowcom, że jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna dla nich samych, a także innych użytkowników dróg.

Podczas działań funkcjonariusze, skontrolowali łącznie 100 aut, ujawniając przy tym 63 wykroczenia związane z przekraczaniem dozwolonej prędkości. Wobec kierowców, którzy złamali przepisy zastosowano odpowiednie środki prawne w postaci mandatów oraz pouczeń.

podkom. Justyna Andrzejewska 
Oficer prasowy 
KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz