Niedziela, 21 kwietnia 2024 r. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Trzeźwość ponad 1400 kierowców sprawdzili podczas działań policjanci w powiecie nakielskim

Wczoraj (08.04.19) na powiatowych drogach policja prowadziła działania „ Trzeźwy kierujący”, których głównym celem było eliminowanie z ruchu tych, którzy będąc pod wpływem alkoholu zdecydowali się wsiąść za kierownicę. Działania prowadzone przez funkcjonariuszy z referatu ruchu drogowego oraz innych mundurowych z pionu prewencji, prowadzone były na drogach zarówno w godzinach rannych, jak i popołudniowych.

Policjanci sprawdzili trzeźwość 1406 kierowców. Zatrzymano dwie osoby, które pod wpływem alkoholu prowadziły auta. Zatrzymany w Szubinie kierowca fiata ducato miał w organizmie prawie promil alkoholu. Skontrolowany w Michalinie kierowca opla astry prowadził pojazd w stanie po użyciu alkoholu. Obaj kierowcy stracili uprawnienia do kierowania pojazdami, a decyzje w ich sprawie podejmie sąd.

Prowadzone przez policjantów cyklicznie działania mają na celu eliminowanie z ruchu kierowców, którzy decydując się na jazdę „na podwójnym gazie” stwarzają zagrożenie dla siebie, a przede wszystkim innych użytkowników dróg.

podkom. Justyna Andrzejewska

Oficer prasowy

KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz