Środa, 29 maja 2024 r. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

Lubimy stragany odpustowe?

Co roku 3 maja na kcyńskim Rynku gromadzą się handlarze. Co się kryje w fenomenie straganów odpustowych? Czy jesteśmy zadowoleni z paraliżu miasta, bałaganu i chaosu? A może to wspaniały pomysł, bo przecież w naszym mieście brakuje atrakcji. Stragany odwiedzają całe rodziny, każdy może kupić coś dla siebie, a przez tyle lat, to już prawie tradycja. Możemy podziwiać kolorowe stragany, gdzie handlarze oferują nam chyba wszystko czego szukać można na targowiskach.

Już w nocy busy handlarzy skutecznie wypełniły większość miejsc parkingowych, chodniki, a nawet niedozwolone do parkowania miejsca. Stragany stały także na całej szerokości chodników przy ulicy Poznańskiej blokując całkowicie przejscie osobom pieszym. Mieszkańcy naszej gminy nie mięli gdzie zaparkować swoich aut. Szkoda, że ktoś nie pomyślał o tym, aby dostawcze auta handlarze musieli parkować na pustych parkingach przy Biedronce lub Stokrotce.

Nie ma się co czepiać, bo chyba lubimy stragany odpustowe a pozytywną sprawą jest fakt, że do kasy gminy wpłynie kilka stówek za stoiska handlarzy.

tekst i fot. Robert Koniec

--> wstecz