Niedziela, 26 maja 2024 r. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

88% poparcia w referendum w Gminie Kcynia.

W całym kraju nauczyciele przystąpili do referendum strajkowego, którego głównym organizatorem jest Związek Nauczycielstwa Polskiego. Wszyscy wiemy jak wyglądaja sprawy reformy oświaty w Gminie Kcynia. Rozbudowana sieć szkoł zadniem organiu prowadzacego, którym jest Gmina Kcynia pochłania znaczna część budżetu. W ostatnim czasie informowaliśmy Państwa o przebiegu spraw związanych z przeprowadzeniem uchwał intencyjnych dotyczacych zamiaru likwidacji szkół podstawowych w Sipiorach, Rozstrzębowie i Palmierowie. Jak już Państwo wiecie szkoły nie zostana zamkniete, gdyż na takie rozwiązanie nie wyraził zgody Kurator Oświaty w Bydgoszczy.
Niezależnie od przebiegu reformy kcyńskiej oświaty, w Polsce trwają przygotowania do strajku nauczycieli. Jak podkreślają pedagodzy strajk nie jest wymierzony w samorzady, rodziców i przede wszystkim w uczniów.
W Gminie Kcynia do referendum, w którym nauczyciele i pracownicy szkół opowiadali się „TAK” bądź „NIE”przystąpiło 10 szkół. Jak informuje nas Pani Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego w Gminie Kcynia Grażyna Szmyt w głosowaniu, podczas referendum strajkowego udział wzięło 252 osóby na 297 uprawnionych do głosowania. ZA akcją strajkową opowiedziały się 223 osoby co stanowi 88% osób biorących udział w głosowaniu. Udział w referendum wzięli nauczyciele i pracownicy zrzeszeni i nie zrzeszeni w związakach zawodowych.
tekst . Robert Koniec
grafika ZNP

--> wstecz