Środa, 22 maja 2024 r. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Charytatywny Koncert i Kiermasz dla Zuzanny odbył się w Laskownicy

W okresie świątecznym wszyscy będziemy składać sobie życzenia, a wśród nich będzie życzenie zdrowia. Wypowiadamy je często automatycznie i tak naprawdę wielu z nas cieszy się nim przez długie lata. Coraz częściej słyszymy o chorych sąsiadach, znanych ludziach i niestety o dzieciach. Nie dopuszczamy myśli, że choroba może dotyczyć nas lub naszych bliskich.
Właśnie dla chorej uczennicy Szkoły Podstawowej im. Miłośników Przyrody w Laskownicy odbył się koncert charytatywny. Koleżanki i koledzy wystąpili przed licznie przybyłą publicznością śpiewając kolędy i pastorałki dla Zuzanny. Rada Rodziców zorganizowała bogaty kiermasz świąteczny połączony z kawiarenką. Odbyły się licytacje przedmiotów, które prowadził tata uczennicy Kingi i ucznia Pawła, pan Jakub Ciemnoczołowski.

Przedświąteczny koncert w murach szkoły przyciągnął nie tylko rodziców obecnych uczniów ale też mieszkańców Laskownicy i pobliskich miejscowości. Już wiemy, że koncert charytatywny w Szkole Podstawowej im. Miłośników Przyrody w Laskownicy spotkał się z ogromnym odzewem i wielkim sercem darczyńców. Wierzymy, że dobro materialne, które jest bardzo potrzebne do dalszego leczenia uczennicy klasy VI jest tylko jedną z wielu akcji wsparcia dla uczennicy z Laskownicy.

Bardzo dziękujemy kcyńskiej Orkiestrze Dętej za przekazaną energię świąteczną, panu Kataryniarzowi z Bydgoszczy za niepowtarzalny koncert, Radzie Rodziców i wszystkim, którzy włączyli się w organizację, wsparcie kiermaszu i kawiarenki oraz Panu Burmistrzowi Markowi Szarudze za obecność i wsparcie.

Tekst i fot. Robert Koniec


 

--> wstecz