Niedziela, 26 maja 2024 r. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Piękne banery robią rodziny, sołectwa i przedszkolaki. Dołącz do akcji#KcyniaDziękuje

Mieszańcy Kcyni i przejeżdżający kierowcy zapewne zauważyli naszą banerową akcję #KcyniaDziękuje Z dnia na dzień banerów jest coraz więcej. Mieszkańcy Kcyni dziękują medykom, sprzedawcom, kierowcom, policjantom, strażakom, piekarzom czy pracownikom ZGKiM. Spontaniczna akcja przerodziła się w akcję na dużą skalę. Na barierkach przy rondzie pojawiły się wykonane przez Sołectwa Gminy Kcynia piękne kolorowe banery z podziękowaniami. Banery już wykonały Sołectwa Miastowice, Studzienki i Laskownica. Wiem, że powstają kolejne z czego się bardzo cieszę.

W piątek pojawił się baner, na którym to dzieci z Przedszkola Miejskiego w Kcyni dziękują. Dodatkowo, tym razem zawieszono jeszcze prace przedszkolaków. To piękne, że poprzez wspólną pracę nauczyciela, zaangażowanie rodziców powstają prace dzieci. W bramie Poczty Polskiej Sołectwo Turzyn powiesiło bardzo pomysłowy baner przedstawiający pielęgniarkę w białym fartuchu oraz podziękowania dla wszystkich służb.

Akcja mam być pozytywnym przekazem i wsparciem dla tych, którzy w tych trudnych czasach pracują. Pokażmy, że Gmina Kcynia potrafi wspólnie zrobić coś spontanicznego. Oglądamy jak inni śpiewają, koncertują na balkonach, tańczą. A my wykonujemy banery i przekazujemy nasze podziękowania tym, którzy przez nasze miasto przejeżdżają, pracują dla nas, dbają o nasze bezpieczeństwo i zdrowie. Za każdym razem widząc zdjęcia banerów myślałeś, że też zrobię baner? Zaszalej, nie ważne ile masz lat, pokaż, że też potrafisz nie tylko mówić ale i działać! Miejsca mamy dużo i dlatego jeszcze raz zachęcam pozostałe sołectwa, stowarzyszenia, rodziny do działania!

Za te już wiszące bardzo dziękuję w imieniu swoim i tych do, których kierujecie swoje podziękowania.

tekst i fot. Robert Koniec

 

 

--> wstecz