Wtorek, 16 kwietnia 2024 r. Imieniny Bernarda, Biruty, Erwina

47 osób z naszej gminy znalazło zatrudnienie

Rynek zatrudnienia w naszej gminie jest bardzo ubogi. Poza działającymi na terenie Kcyni placówkami dającymi zatrudnienie nie ma większych zakładów pracy. Większa część mieszkańców do pracy dojeżdża do Bydgoszczy, Nakła, Szubina czy Poznania. Z problemem znalezienia pracy boryka się bardzo duża ilość kcyńskiej społeczności. Wychodząc na przeciw i szukając drogi rozwiązania burmistrz Kcyni Marek Szaruga zorganizował 17 września w Urzędzie Miejskim w Kcyni spotkanie z przedstawicielami firmy „Abramczyk”– lidera w branży przetwórstwa i sprzedaży surowców gotowych oraz  mrożonych wyrobów rybnych, zarówno w kraju, jak i za granicą.

Około 150 osób zainteresowanych znalezieniem zatrudnienia przybyło na spotkanie. W ubiegłym tygodniu dowiedzieliśmy się, że 47 osób z naszej gminy zostało zatrudnionych w systemie trzyzmianowym.

tekst. Robert Koniec

 

 

 

 

 

17 września w UM w Kcyni zorganizowane zostało spotkanie z przedstawicielami firmy Abramczyk Sp. z o.o. z Bydgoszczy, którzy przedstawili ofertę zatrudnienia dla bezrobotnych mieszkańców gminy. Spotkanie było efektem rozmów Burmistrza Kcyni p. Marka Szarugi z właścicielami firmy. Zainteresowanie mieszkańców było ogromne. W sali zgromadziło się ponad 150 osób. Na listę chętnych do pracy wstępnie zapisało się ok. 100 mieszkańców. Miło jest nam poinformować, iż zatrudnienie w firmie znalazło 47 osób z terenu naszej Gminy, które dojeżdżają do Bydgoszczy na 3 zmiany.

--> wstecz