Środa, 29 maja 2024 r. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

Aktywna Kcynia wzięła udział w IV Biegu Trzech Króli w Wapnie

6 grudnia w Wapnie odbyła się bardzo dobrze przygotowania impreza sportowa. IV Bieg Trzech Króli w Wapnie, to absolutny rekord frekwencji w biegach organizowanych na terenie Powiatu Wągrowieckiego, gdyż łącznie bieg ukończyło 672 zawodników. Wśród zawodników biorących udział w biegach na 10 i 5 kilometrów, byli również zawodnicy Nordic Walking, którzy rywalizowali na dystansie 5 kilometrów.

Wśród zawodników z różnych miejscowości w całej Polsce była liczna reprezentacja młodego klubu „Aktywna Kcynia”. Bardzo się cieszymy, że tak liczna drużyną wspólnie spędziliśmy Święto Trzech Króli. W zawodach udział wzięli zawodnicy, którzy są z nami rodzinnie. Łączymy czas spędzony w rodzinnym gronie ze sportowym trybem życia. Nasze zawody są dla nas przede wszystkim czasem spędzonym z naszymi dziećmi, znajomymi i przyjaciółmi. To właśnie na takich zawodach pierwsze medale zdobywają dzieci, ich rodzice i dziadkowie- powiedział nam założyciel Aktywnej Kcyni Łukasz Kaniewski.

Aktywna Kcynia wzięła udział w IV Biegu Trzech Króli w Wapnie. W każdym biegu byli nasi zawodnicy.

Bieg 10km
Lukasz Kaniewski

Bieg 5km
Łukasz Ficek

Nordic Walking 5km
Krzysztof Polowiec, Agata Jędryczka, Emilia Ficek, Alina Polowiec, Alicja Kaniewska, Philip Paszkiet, Majka Gryczka, Hanna Komorowska, Kasia Paszkiet , Robert Koniec, Filip Komorowski, Mariola Szydełko, Małgorzata Olszak,
Katarzyna Ciszewska, Ola Szydełko, Michalina Książkiewicz , Wioletta Książkiewicz, Anna Prybińska-Marciniak

Bieg dzieci
Jan Marciniak, Kacper Kaniewski, Maja Ficek, Maja Jędryczka, Amelia Ficek , Jan Jędryczka

Aktywna Kcynia zdobyła aż 26 medali oraz 9 pucharów

W Biegu dzieci puchary zdobyli:
Kacper Kaniewski- 1miejsce
Jan Jędryczka – 2miejsce
Jan Marciniak – 3 miejsce

W Nordic Walking puchary zdobyli:
Młodzież
Krzysztof Polowiec – 1 miejsce
Philip Paszkiet – 3 miejsce
Michalina Książkiewicz – 2 miejsce
Aleksandra Szydełko – 3 miejsce

W kategorii K20
Alicja Kaniewska -1 miejsce

W kategorii K40
Mariola Szydełko -2 miejsce

W biegu w Wapnie udział wzięło więcej zawodników z Kcyni, co cieszy. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania. Wszystko profesjonalnie przygotowane, trasa zabezpieczona przez strażaków i policjantów, numery startowe i profesjonalny pomiar czasów, posiłki regeneracyjne, pamiątkowe gadżety i przede wszystkim wspaniała atmosfera.

tekst i fot. Robert Koniec/Aktywna Kcynia

--> wstecz