Sobota, 25 maja 2024 r. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Andrzejki dla dzieci

Już po raz dziewiąty miało miejsce spotkanie z myślą o najmłodszych. Tym razem okazją do wspólnej zabawy były Andrzejki, które tradycyjnie odbyły się dnia 30 listopada 2018 r. w Centrum Kultury Wiejskiej w miejscowości Rusiec (gm. Wapno). Pomysłodawcą był ksiądz Zbigniew Plewa – proboszcz Parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Dziewierzewie. Nad całością czuwało Koło Gospodyń Wiejskich w Ruścu. Na dzieci czekał animator                    p. Marcin Gąsiorowski z Planety Świetnej Zabawy. W spotkaniu wziął udział Wójt Gminy Wapno – p. Maciej Kędzierski.

O godz. 18:00 rozpoczęła się zabawa andrzejkowa w rytmie muzyki współczesnej. Na salę przybyło ponad 80 dzieci wraz z rodzicami z Dziewierzewa, Wapna oraz z pobliskich miejscowości. Najmłodsi mogli korzystać do woli ze słodkości przygotowanych specjalnie dla nich. Dorośli mieli możliwość skosztowania domowych wypieków i wypicia gorącej kawy, czy herbaty w szczególnie mroźny wieczór. Nie zabrakło też licytacji fantów. Zabawy, radości oraz uśmiechu wśród dzieci było wiele. Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Były wspólne tańce, wróżby i konkursy. Wszyscy wspaniale się bawili.

Na zakończenie ksiądz proboszcz Zbigniew Plewa rozdał dzieciom paczki, przygotowane specjalnie dla nich oraz zaprosił wszystkich na kolejne wspólne spotkanie w karnawale. Dzieci zmęczone, ale w doskonałych humorach wróciły do domu.

 

Tekst: Sylwia Repczyńska

Zdjęcia: Grzegorz Mordzak

 

--> wstecz