Środa, 21 lutego 2024 r. Imieniny Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Anonimowy rozmówca wskazał pijanego kierowcę

Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie kierowca citroena, którego po anonimowym zgłoszeniu zatrzymali nakielscy policjanci. 47-latek niebawem usłyszy zarzuty. Grozi mu kara do 2 lat pozbawiania wolności.

Nietrzeźwi kierowcy są bardzo dużym zagrożeniem dla innych użytkowników dróg, dlatego też, policjanci w powiecie nakielskim konsekwentnie eliminują ich z ruchu. Coraz częściej policjanci wspierani są przez obywateli, który zgłaszają mundurowym, gdzie i jakim pojazdem przemieszcza się pijany kierowca.

Tak też było wczoraj (06.06.16) wieczorem, kiedy do dyżurnego nakielskiej komendy dodzwonił się anonimowy rozmówca i zgłosił, że po terenie miasta, citroenem xsara, porusza się mężczyzna, który może być pod działaniem alkoholu.

Kierowca citroena zatrzymał pojazd przed jedną z posesji i wysiadł, wtedy też został skontrolowany przez mundurowych. Od 47-latka wyraźnie czuć było alkohol. Trzeźwość kierowcy policjanci sprawdzili w komendzie.  Alkomat wykazał w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mieszkaniec nakielskiej gminy dochodził do siebie w domu. Niebawem usłyszy zarzuty za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, a sprawa zostanie przekazana do sądu.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawiania wolności.

tekst: sierż. szt. Justyna Andrzejewska- oficer prasowy KPP w Nakle nad Notecią
--> wstecz