Czwartek, 23 maja 2024 r. Imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty

Apel

Szanowni Państwo!

Przypominamy o konieczności zasłaniania nosa i ust, szczególnie podczas wizyt w sklepie. Mimo zmniejszenia wymiaru obostrzeń należy pamiętać, że nadal istnieje ryzyko zarażenia koronawirusem.
Z tego względu, w trosce o bliskich, pracowników sklepów i innych miejsc oraz instytucji, a także całe społeczeństwo przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa.  #BądźOdpowiedzialny

27 maja 2020 roku ogłoszony został IV etap odmrażania, który wprowadził m.in. nowe zasady zasłaniania nosa i ust. Co ważne obowiązek ten nie został całkowicie zniesiony! Informacje opublikowane na stronie Serwisu Rzeczpospolitej Polskiej (www.gov.pl) mówią, że: Jeśli w przestrzeni otwartej masz możliwość zachowania 2 metrów odległości od innych, nie musisz zasłaniać ust i nosa. Możesz więc spacerować, jeździć rowerem, chodzić po ulicy, parku, plaży czy parkingu bez maseczki – ale tylko wtedy, gdy zachowasz odpowiedni dystans społeczny.

Uwaga! Jeśli nie jesteś w stanie na świeżym powietrzu utrzymać 2-metrowego dystansu od innych – na przykład na zatłoczonym chodniku – wówczas musisz zasłonić usta i nos. Chodzi o nasze wspólne bezpieczeństwo.

Pamiętajmy! Z obowiązku utrzymania 2-metrowego dystansu społecznego wyłączeni są rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia), osoby wspólnie mieszkające, osoby niepełnosprawne, osoby, które zasłaniają usta i nos.

Ponadto istnieją miejsca, w których noszenie maseczki/chusty zakrywającej twarz itp. jest bezwzględne. W tych miejscach należy obowiązkowo zasłaniać usta i nos. Tymi miejscami są:

– komunikacja publiczna (autobusy, tramwaje)

– sklepy

– kina i teatry

– salony masażu, tatuaży

– urzędy

– kościoły

Wyjątek od tej reguły stanowią bary i restauracje oraz miejsce pracy. W tych miejscach możemy nie nosić maseczki pod warunkiem, że w restauracji i barze zajmujemy miejsce przy stoliku oraz w pracy, gdy pracodawca spełnia wymogi sanitarne i zapewnia odpowiednie odległości między pracownikami.

Więcej szczegółowych informacji na stronie: www.gov.pl

#BądźOdpowiedzialny

--> wstecz