Niedziela, 19 maja 2024 r. Imieniny Celestyny, Iwony, Piotra

Areszt dla matki 8-miesięcznego chłopca

W niedzielę (16.02.20 r.) nakielski sąd zdecydował o aresztowaniu 25-latki podejrzanej o znęcanie się nad 8-miesięcznym synem, który z obrażeniami ciała przebywa w szpitalu w Bydgoszczy.

Policjanci z Nakła wyjaśniają okoliczności, w jakich doszło do powstania obrażeń u 8-miesięcznego chłopca, który z urazami ciała hospitalizowany jest w Bydgoszczy. Dziecko trafiło do szpitala w miniony piątek (14.02) po interwencji dzielnicowego i asystenta rodziny.  

Do wyjaśnienia sprawy w sobotę (15.02) na terenie Bydgoszczy policjanci zatrzymali 25-letnią matkę chłopca. Około 13 w Mroczy został zatrzymany także jej 28-letni konkubent.

W sprawie powołano biegłego, który ma określić kiedy i w jaki sposób u dziecka powstały obrażenia. Znana jest wersja przedstawiana przez matkę, jakoby chłopiec spadł kanapy. Od początku nie można było wykluczyć, że do powstania obrażeń u chłopca przyczyniły się inne osoby.

Materiał dowodowy zgromadzony przez policjantów zostały wczoraj (16.02) przekazany do oceny prokuratorowi, który zdecydował o przedstawieniu 25-letniej matce zarzutów znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad 8-miesięcznym synem i 4 letnią córką.

Jeszcze tego samego dnia odbyło się posiedzenie sądu, na którym zapadła decyzja, że 25-latka najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Dzisiaj (17.02) zapadną dalsze decyzje w sprawie zatrzymanego 28-latka.

podkom. Justyna Andrzejewska

Oficer prasowy

KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz