Środa, 29 maja 2024 r. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

Areszt dla sprawcy wypadku ze Szczepic

Na 3 miesiące aresztował szubiński sąd 41-latka, który w miniony poniedziałek (30.03), będąc pod wpływem alkoholu spowodował śmiertelny wypadek w miejscowości Szczepice. Podejrzanemu grozi do 12 lat więzienia.

Przypomnijmy: Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło w miniony poniedziałek (30.03.15r.) po godzinie 19.00 w Szczepicach w gminie Kcynia. Jak ustalili pracujący na miejscu policjanci, 41-letni kierowca alfa romeo najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze co spowodowało, że nie zapanował nad pojazdem i zjechał na pobocze, gdzie auto uderzyło w drzewo.

W alfie, prócz kierowcy podróżował także pasażer. Uderzenie było tak silne, że 31-latek zginął na miejscu. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Z uwagi na obrażenia jakich doznał został przewieziony do szpitala, gdzie przebywał pod dozorem policjantów.

2 kwietnia 2015 r. podejrzany został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym pod działaniem alkoholu. Oskarżyciel poparł też wniosek policjantów o zastosowanie wobec 41-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania i o to samo wystąpił do sądu.

Sąd wniosek rozpatrzył i zdecydował, że podejrzany najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Podejrzanemu grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

 sierż. szt. Justyna Andrzejewska

Oficer prasowy

KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz