Wtorek, 23 kwietnia 2024 r. Imieniny Ilony, Jerzego, Wojciecha

Ciemne i niebezpieczne przejście dla pieszych

Do naszej redakcji napisał stały czytelnik z prośbą o zwrócenie uwagi na bardzo ciemne miejsce w mieście, jakim jest przejście dla pieszych przy ulicy Poznańskiej, tuż przy Rynku. Bardzo dziękujemy za poruszenie problemu, którym się zajęliśmy. Sprawdziliśmy to miejsce i zostaliśmy mile zaskoczeni, bo sytuacja uległa zmianie.

Przejście dla pieszych przy ulicy Poznańskiej po zmroku było przejściem bardzo niebezpiecznym. Kierujący pojazdami mogli nie zauważyć osób pieszych na pasach, gdyż w miejscu tym było bardzo ciemno. Brakowało lampy, która została uszkodzona podczas letniej kolizji drogowej.

Nowa lampa kilka metrów dalej już świeci i zapewne jest lepiej, co nie zmienia sytuacji, że akurat na przejściu dla pieszych pada cień budynku, co może utrudniać kierującym pojazdami zauważenie osób pieszych. Przejście jest oznakowane znakami pionowymi. Nie ma jednak sygnalizacji świetlnej i dodatkowego doświetlenia pasów, co zdecydowanie podniosłoby poziom bezpieczeństwa osób pieszych. Prosimy o zachowanie ostrożności. Nośmy odblaski!

tekst i fot. Robert Koniec

--> wstecz