Niedziela, 14 czerwca 2026 r. Imieniny Bazylego, Elizy, Justyny

Ponad 100 interwencji strażaków

Telefon do straży pożarnej był dosłownie czerwony. Przez cały czwartek i piątek dyżurny stanowiska kierowania odebrał bardzo dużą ilość zgłoszeń dotyczących zalań piwnic, zerwanych konarów czy przewróconych drzew. Strażacy ochotnicy wyjeżdżali do zdarzeń wielokrotnie. Piątek był dniem, w którym po deszczowej i wietrznej nocy ukazały się szkody i napływały zgłoszenia do straży pożarnej. Strażacy wyjeżdżali do takich zdarzeń jak pompowania wody z zalanych ulic i piwnic, wypadków drogowych, usuwania konarów drzew, pożaru transformatora, zabezpieczali także zerwane linie energetyczne. Na ta chwile odnotowaliśmy ponad 100 zdarzeń na terenie powiatu nakielskiego– poinformował nas Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Szubinie mł.bryg. Mariusz Mantych.

tekst i fot. Robert Koniec

--> wstecz