Czwartek, 20 czerwca 2024 r. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

Betlejemskie światełko dla nakielskiej policji

Drużyna harcerska działająca przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Nakle przekazała Betlejemskie Światełko Pokoju nakielskiej policji. Światełko jest symbolem pokoju i wzajemnego zrozumienia.

Wczoraj (14.12.23) harcerze z 10. Drużyny Harcerskiej im. generała Leopolda Okulickiego – ,,Niedźwiadki” działającej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Nakle wraz z drużynowym Pawłem Jabłońskim zawitali do Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią z Betlejemskim Światełkiem Pokoju oraz najlepszymi życzeniami bożonarodzeniowymi dla policjantów i pracowników Policji.

Tradycja przekazywania Betlejemskiego Światła sięga 1986 roku. Skauci odbierają płomień z betlejemskiej Groty Narodzenia Pańskiego, a następnie przekazują swoim kolegom z całego świata. Polscy harcerze uczestniczą w tej wielkiej sztafecie od 1991 roku. W tym roku Betlejemskie Światełko Pokoju zapłonie po raz 33 jako znak braterstwa, jedności i pokoju. Tegoroczne hasło sztafety brzmi ,,Czyńmy Pokój”.

Policjanci odbierając Betlejemskie Światełko podziękowali harcerzom za piękną, świąteczną inicjatywę, która od wielu lat trafia również do nakielskiej policji i ma dla niej ogromne znaczenie.

W podziękowaniu za miłą wizytę, policjanci podarowali harcerzom słodkie upominki.

asp. Zofia Wrzeszcz
p.o. Oficera prasowego
KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz