Środa, 24 lipca 2024 r. Imieniny Kingi, Krystyna, Michaliny

„Bezpieczna droga do szkoły” z nakielską policją

Od pierwszych dni września policjanci w powiecie nakielskim prowadzą działania pn.: „Bezpieczna droga do szkoły”. Akcja ta trwać będzie przez cały rok szkolny, a ma ona na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci w drodze na zajęcia szkolne.

Dbając o bezpieczeństwo uczniów, z chwila rozpoczęcia roku szkolnego, policjanci z powiatu nakielskiego rozpoczęli działania prewencyjne pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły”. Udział w nich biorą policjanci referatów patrolowych, dzielnicowi, a także funkcjonariusze z nakielskiej „drogówki”.

W ramach prowadzonych działań mundurowi, w rejonach szkół rozdają dzieciom odblaskowe opaski, ale wzmożone działania ukierunkowane są także na kontrole pieszych i pojazdów.

Tylko w okresie od 1 do 4 września w rejonach szkół oraz na drogach prowadzących do placówek oświatowych, policjanci ujawnili 145 wykroczeń drogowych popełnionych przez kierowców oraz 33 wykroczenia popełnione przez pieszych. Na 138 uczestników ruchu, w związku z popełnionymi wykroczeniami policjanci nałożyli mandaty.

Działania te trwać będą przez cały rok szkolny. Funkcjonariusze zwracają się także do rodziców, którzy przyprowadzają swoje dzieci do szkół, aby informowali policję o zachowaniach uczestników ruchu, które mogą zagrażać bezpieczeństwu dzieci.

materiał: sierż. szt. Justyna Andrzejewska- Oficer Prasowy KPP w Nakle nad Notecią

--> wstecz