Sobota, 20 lipca 2024 r. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

„Bezpieczny Pieszy”- działania nakielskiej „drogówki”

Działania pn. „Bezpieczny Pieszy” prowadzili w miniony piątek na powiatowych drogach policjanci nakielskiej „drogówki”. Szczególną uwagę mundurowi zwracali na to, jak kierowcy zachowują się wobec pieszych i rowerzystów.

Działania „Bezpieczny pieszy” mundurowi z nakielskiego referatu ruchu drogowego prowadzili na drogach w miniony piątek (31.05.19). Policjanci szczególną uwagę zwracali podczas działań na zachowanie kierowców wobec najmniej chronionych uczestników ruchu.

Nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu oraz wyprzedzanie na przejściach dla pieszych i bezpośrednio przed nimi to wykroczenia, które najczęściej popełniają kierowcy, stwarzając tym samym niebezpieczeństwo dla pieszego. I na te właśnie wykroczenia mundurowi zwracali uwagę najbardziej.

Kierowcy, którzy złamali przepisy musieli liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Podczas trwania działań na terenie powiatu nakielskiego policja nie odnotowała żadnego zdarzenia drogowego z udziałem pieszego.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz