Środa, 29 maja 2024 r. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

„Bezpieczny Pieszy” na drogach powiatu nakielskiego

Mundurowi z nakielskiej drogówki prowadzili na drogach powiatu działania, ukierunkowane na bezpieczeństwo pieszych. Kontrolowali, jak kierowcy zachowują się wobec pieszych, ale także, jak piesi stosują się do obowiązujących przepisów.

W miniony piątek (05.04.19) mundurowi z nakielskiego referatu ruchu drogowego prowadzili działania prewencyjne pn.: „Bezpieczny Pieszy”. Celem przedsięwzięcia była poprawa bezpieczeństwa pieszych w szczególności reagowanie na wykroczenia w ruchu drogowym popełniane przez kierujących pojazdami wobec niechronionych użytkowników dróg.

Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierowcy nie łamią przepisów dotyczących ustępowania pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych, zakazie parkowania przed przejściem dla pieszych, wyprzedzaniu na przejściach i bezpośrednio przed nimi, oraz innych mających wpływ na bezpieczeństwo niechronionego uczestnika ruchu drogowego.

Mundurowi przyglądali się także zachowaniu pieszych. Funkcjonariusze sprawdzali, w jaki sposób piesi przechodzą przez jezdnię i czy odbywa się to w miejscach dozwolonych. Kontrolowani również byli rowerzyści przejeżdżający niezgodnie z przepisami przez przejścia dla pieszych i poruszający się chodnikiem.

Piesi i rowerzyści informowani byli o przepisach dotyczących konieczności wyposażania się w elementy odblaskowe. Niechronionym uczestnikom ruchu drogowego policjanci rozdawali kamizelki odblaskowe, które zwiększyć mają ich bezpieczeństwo podczas poruszania się po trasach.

 

podkom. Justyna Andrzejewska

Oficer prasowy

KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz