Środa, 24 lipca 2024 r. Imieniny Kingi, Krystyna, Michaliny

„Bezpieczny pieszy” na terenie powiatu nakielskiego

Działania „Bezpieczny pieszy” prowadzili wczoraj policjanci nakielskiego referatu ruchu drogowego. Mundurowi zwracali uwagę zarówno na zachowanie kierujących, jak i niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Wczoraj (01.02.24) policjanci nakielskiego referatu ruchu drogowego prowadzili na drogach działania „Bezpieczny pieszy”, podczas których uwagę zwracali zarówno na zachowanie kierowców wobec najmniej chronionych uczestników ruchu, jak i na przestrzeganie prawa drogowego przez pieszych.

Mundurowi szczególnie reagowali na te wykroczenia, które najbardziej zagrażaj bezpieczeństwu pieszych tj.: nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu, omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu, czy wyprzedzanie na przejściach dla pieszych i bezpośrednio przed nimi. Sprawdzano też prędkość pojazdów w rejonach wyznaczonych przejść.

Policjanci bacznie przyglądali się też zachowaniu pieszych. Sprawdzano, czy przekraczają jezdnię w miejscach dozwolonych, czy noszą na odzieży elementy odblaskowe, a także, czy przemieszczają się prawidłowa stroną drogi.

Zarówno kierowcy, jak i piesi, którzy złamali przepisy musieli liczyć się z konsekwencjami prawnymi. W trakcie działań funkcjonariusze ujawnili łącznie 32 wykroczenia, z czego większość popełnili kierujący. 19 sprawców wykroczeń mundurowi ukarali mandatami, 12 osób pouczono, a wobec 1 osoby sporządzono wniosek o ukaranie do sądu.

asp. Zofia Wrzeszcz
p.o. Oficera prasowego
KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz