Środa, 17 kwietnia 2024 r. Imieniny Anicety, Klary, Rudolfina

Budżet na rok 2016 przyjęty jednogłośnie- zobacz film

Sesja budżetowa za nami- mogą powiedzieć radni Rady Miejskiej w Kcyni  oraz włodarze naszego miasta. W całych zawirowaniach budżetowych trzeba powiedzieć, że kcyńscy radni potrafili postawić kropkę nad „i” podnosząc rękę „za uchwaleniem budżetu”. Nie było nawet wielkiej dyskusji nad finansami gminnymi. Przed głosowaniem Burmistrz Kcyni Marek Szaruga przytoczył najważniejsze wskaźniki wpływające na budżet, po czym słowa poparcie dla budżetu w imieniu PSL i radnych niezrzeszonych wyraziła radna Danuta Rudzka. Jak przebiegło głosowanie i jakie dane przytoczył włodarz Kcyni zobaczcie Państwo na naszym filmie z sesji.

Ostatnia sesja z cyferkami w roli główniej, odczytami opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej w Bydgoszczy przedstawionej przez panią skarbnik Edytę Szczurek i przedstawieniu Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Kcynia na lata 2016-2027 przez kierownika Referatu Finansowo-Budżetowego Jarosława Kiecę przebiegła spokojnie i bez większych emocji.

W interpelacjach głos zabierał radny Dariusz Kurdelski, Jak Kurant, Danuta Rudzka. O Co pytali Burmistrza i co im Marek Szaruga odpowiedział? Dowiecie się Państwo z naszej relacji filmowej. W wolnych wnioskach sołtysi zadawali pytania związane ze zwrotem dotacji za kanalizację oraz o budowę biesiadnika w Turzynie. Anna Borkowska dała pod rozwagę lustrację miejsc oświetleniowych, które jej zdaniem często oświetlają pola. Borkowska przedstawiła także uchwałę dotyczącą Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kcyni.

W wolnych wnioskach głos zabrał również Ryszard Bagnerowski, który przedstawił kilka spraw z prac Rady Powiatu dotyczących naszej gminy. Jedną z najważniejszych informacji była wiadomość o dążeniu Rady Powiatu wraz z Gminą Kcyni do przywrócenia połączeń kolejowych z wielkopolską.

Przewodniczący RM w Kcyni Zbigniew Witczak zapoznał uczestników sesji z listem protestacyjnym kilku miejscowości naszej gminy, którzy nie chcę odłączenia od szubińskich wodociągów i przyłączenia ich posesji do kcyńskich wodociągów. Mieszkańcy domagają się anulowania uchwały Rady Miejskiej w Kcyni w tej sprawie. Temat powróci do porządku obrad w innym terminie.

Ostatnia sesja w 2015 roku była okazją do wypicia lampki szampana i wzajemnego złożenia noworocznych życzeń.

tekst i fot. Robert Koniec

 

--> wstecz