Niedziela, 19 maja 2024 r. Imieniny Celestyny, Iwony, Piotra

Burmistrz podziękował mieszkańcom naszej gminy

Burmistrz Kcyni Marek Szaruga podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Kcyni wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Kcyni podziękował mieszkańcom Gminy Kcynia za osiągniecia w swoich dyscyplinach.  Za sportową promocję gminy na międzynarodowym turnieju judo w Grimmen, wyróżnieni zostali nasi wspaniali judocy – Michał Błaszczykiewicz, Arek Mazurek, Marek Mazurek i Kacper Kaczmarek, którym towarzyszył trener sekcji judo p. Bernard Ziembikiewicz i Prezes MLUKS Orlik Kcynia p. Bartek Łyszczarz.

Wśród wyróżnionych osób byli fotograficy przyrody, których zdjęcia ukazały się w pieknym albumie wydanym przez Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy. Na sesje przybył tylko pan Jurek Napierała, który po odebraniu gratulacji i symbolicznego prezentu powiedział kilka zdań do zgromadzonych i podarował album Burmistrzowi Kcyni.

Gratulacje odebrali także strażacy z Górek Zagajnych, którzy w listopadzie podczas uroczystej gali w Collegium Maxiumu UMK w Toruniu otrzymali „Stalowego Anioła” w ramach tegorocznej edycji marszałkowskiego konkursu dla osób wyróżniających się w działalności pomocy społecznej.

tekst i fot. Robert Koniec

 

 

--> wstecz