Czwartek, 23 maja 2024 r. Imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty

Bus „Nowej Piątki” przyjedzie do Kcyni

Ruszamy dziś w Polskę, aby informować o naszych nowych propozycjach programowych– mówił dziś(18.03.2019 dop. red) premier Mateusz Morawiecki, który zainaugurował trasę Nowej Piątki. Kampanię w województwie kujawsko-pomorskim rozpoczął także wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. Popołudniu odbędą się pierwsze spotkania z mieszkańcami Sicienka i Koronowa.

O inauguracji trasy Nowej Piątki w kujawsko-pomorskim poinformował podczas konferencji prasowej przed Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Dzisiaj rozpoczynamy konsultacje Nowej Piątki. Ruszymy do każdego samorządu w województwie. Chcemy tam przeprowadzić spotkania z mieszkańcami poszczególnych gmin – mówił Mikołaj Bogdanowicz.

W województwo wyruszą dwa samochody Nowej Piątki, które odwiedzą gminy w 19 powiatach kujawsko-pomorskiego.

Do końca marca chcemy odwiedzić 5 powiatów i 25 samorządów, to bardzo ambitny plan, ale myślę, że do zrealizowania. Będziemy jeździć razem z pracownikami Urzędu Wojewódzkiego z Wydziału Polityki Społecznej i pracownikami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Jest to doskonała szansa, aby przedstawiciele ZUS i osoby, które z niego korzystają miały ze sobą bezpośredni kontakt.– zaznaczył przedstawiciel rządu w terenie.

Nowa Piątka to program przedstawiony pod koniec lutego przez premiera Mateusza Morawieckiego. Wśród postulatów znalazły się: 500+ od pierwszego dziecka, zniesienie podatku PIT dla pracowników do 26 roku życia, obniżenie podatku PIT do 17 %, wsparcie odbudowy lokalnych połączeń autobusowych oraz Emerytura+ czyli wypłata trzynastej emerytury.

Nowa Piątka to inwestycja w fundamenty polskiej gospodarki: w rodzinę i młodych Polaków, a także wsparcie starszych i potrzebujących.– mówił podczas ogłaszania nowych propozycji programowych szef rządu.

Program „Nowej Piątki: zostanie zaprezentowany w Kcyni w dniu 11 kwietnia na Rynku w Kcyni oraz Urzedzie Miejskim w Kcyni. Szczegóły na poniższym plakacie.

źródło: bydgoszcz.uw.gov.pl

--> wstecz