Środa, 17 kwietnia 2024 r. Imieniny Anicety, Klary, Rudolfina

Cały poniedziałek nie było wody

Przez cały poniedziałek pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej pracowali przy usunięciu awarii na sieci wodociągowej przy ul. Rynek w Kcyni. Na wysokości Zespołu Szkół Specjalnych doszło do usterki rury wodociągowej, którą późnym wieczorem udało się naprawić. Jak w takim przypadku bywa otrzymaliśmy komunikat informujący o awarii sieci, który opublikowaliśmy na naszym portalu. W czasie, gdy pracownicy ZGKiM pracowali przy lokalizacji i później naprawie usterki mieszkańcy Kcyni zbierali się na kcyńskim Rynku, gdzie ze specjalnego zbiornika pobierali wodę do celów gospodarczych. Odwiedziliśmy to miejsce z aparatem. Niestety większość z wypowiedzi rozżalonych mieszkańców nie nadaje się do publikacji, poza ta jedną.

Po jaką cholerę są te sms-y skoro nie powiadomiono nas o awarii!- komentował całe zdarzenie mieszkaniec z wiaderkiem.

I rzeczywiście pan miał rację. Gmina Kcyni korzystała z tzw. powiadamiania sms w takich i podobnych sytuacjach. Po otrzymaniu takiej wiadomości każdy nalałby sobie garnek wody- zareagowała zdenerwowana pani.

Około godziny 21.30 woda popłynęła ponownie sieci wodociągowej. Na czas trwania prac ruch na drodze wojewódzkiej odbywał się wahadłowo.

tekst i fot. Robert Koniec 

--> wstecz