Środa, 29 maja 2024 r. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

CENNE RADY od kcyńskich dzielnicowych

Czwartego lutego dzielnicowi z kcyńskiego komisariatu spotkali się z uczniami podległych sobie rejonów. Mundurowi rozmawiali z dziećmi ze szkół w Palmierowie, Laskownicy i Mycielewie.
W środę dzielnicowi z Komisariatu Policji w Kcyni wychodząc naprzeciw oczekiwaniom gościli z wizytą w szkołach na podległych sobie rejonach służbowych. Podczas spotkań poruszali tematykę adekwatną do grupy wiekowej dla Szkół Podstawowych i Gimnazjum.
Mł.asp. Bartosz Królczyk odwiedził uczniów ze Szkół Podstawowych w Palmierowie i Laskownicy. Rozmawiał z dziećmi z klas 0-6. Z najmłodszymi przeprowadził prelekcję na temat zachowania ostrożności podczas nadchodzących ferii zimowych. Przedstawił kilka cennych rad w jaki sposób bezpiecznie organizować sobie zimowy wypoczynek w miejscu zamieszkania jak również na tzw. zimowiskach. Nie omieszkał przypomnieć o podstawowych zasadach korzystania z dróg publicznych a z uwagi na fakt, iż szkoła i miejsca zamieszkania maluchów znajdują się w terenie wiejskim a tym samym najczęściej w terenie niezabudowanym o konieczności korzystania z elementów odblaskowych.
Ze starszymi poruszył tematykę odpowiedzialności nieletnich za czyny karalne z dużym naciskiem na sposobie korzystania z portali społecznościowych. Mundurowy zwrócił uwagę na umieszczanie zdjęć swoich i innych osób bez ich zgody jak również dokonywaniu negatywnych komentarzy.
Drugi z dzielnicowych st. asp. Marek Dubiel zawitał do Gimnazjum w Mycielewie. Tam z uczniami z klas 1-3 rozmawiał podobnie jak jego młodszy kolega o odpowiedzialności nieletnich za popełnione czyny. Omówił czym jest czyn karalny a czym zachowanie świadczące o przejawach demoralizacji.
Z uwagi na doświadczenie zawodowe przedstawił praktyczne przykłady poruszanych tematów. Poinformował o tym, że w każdej sprawie nieletniego w przypadku popełniania złych uczynków decyduje Sędzia Rodziny i Nieletnich zgodnie z miejscem zamieszkania. Ta i inne prelekcje z młodzieżą szkolną mają na celu przede wszystkim uświadomienie dzieciom faktu odpowiadania za własne czyny, a nie zrzucaniu tego ciężaru na rodziców.

materiał: p.o. oficera prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Nakle nad Notecią st. sierż. Marcin Górak

--> wstecz