Środa, 29 maja 2024 r. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

Chrześcijaństwo-Niepodległość-Wolność 966-2016

W czwartek w Auli Zakładu Poprawczego w Kcyni wychowankowie pod okiem wychowawcy Jacka Maćkowskiego wystąpili w inscenizacji poetycko-muzycznej pt. „Chrześcijaństwo-Niepodległość-Wolność 966-2016”. Ten wzruszający wieczór był uwiecznieniem 1050. rocznicy przyjęcia chrztu przez Mieszka I.

O godzinie 19.00 pan Jacek Maćkowski przywitał wszystkich gości i zaprosił do wysłuchania inscenizacji, w której wraz z wychowankami oraz aktorami w osobach Anny Zakrzewskiej i Mikołaja Kułakowskiego zaprezentowali się w historycznej inscenizacji. Filmowa muzyka, kadry z historycznych filmów, śpiew pieśni religijnych i patriotycznych były przeplatane z recytacją poezji. Historyczne stroje aktorów w połączeniu z doskonałą scenerią pozwoliły odbiorcom przedstawienia zanurzyć cofnąć się w czasie o ponad 1000 lat.

Aktorzy otrzymali brawa na stojąco, a z ust Pani Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni oraz Burmistrza Kcyni Marka Szarugi słowa uznania i podziękowań za wspaniałe przedstawienie. Wśród gości byli także kapłani z kcyńskich parafii. Organizatorem inscenizacji  poetycko-muzycznej był Zakład Poprawczy w Kcyni oraz Gminne Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni.

tekst i fot. Robert Koniec

--> wstecz