Niedziela, 26 maja 2024 r. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Czasowo straciła „prawko” bo jechała za szybko

19-letnia mieszkanka nakielskiej gminy czasowo straciła uprawnienia do kierowania pojazdami po tym, jak nakielska „drogówka” zatrzymała ją, kiedy przez obszar zabudowany „gnała” z prędkością 104 km/h. Kierująca volkswagenem będzie musiała też zapłacić wysoki mandat.  

Wczoraj (13.01.20) patrol nakielskiej „drogówki” pełnił służbę na terenie gminy Szubin. Obserwując ruch pojazdów przemieszczających się przez Samoklęski Małe, mundurowi zauważyli jadącego z dużą prędkością volkswagena. Pomiar prędkości wykazał, że auto ma na liczniku 104 km/h. Volkswagen został zatrzymany do kontroli.

Za jego kierownicą siedziała 19-letnia mieszkanka gminy Nakło. W związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h, policjanci zatrzymali kierującej na okres 3 miesięcy uprawnienia do kierowania pojazdami oraz ukarali 500 złotowym mandatem. Do konta kierującej dopisanych zostało też aż 10 punktów karnych.

Nadmierna prędkość jest niebezpieczna i w dalszym ciągu pozostaje główną przyczyną zdarzeń drogowych, dlatego policjanci apelują do kierowców o stosowanie się do obowiązujących przepisów.

podkom. Justyna Andrzejewska

Oficer Prasowy

KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz