Sobota, 25 maja 2024 r. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

„Człowiek żyje tak długo, jak trwa pamięć o nim”

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Liceum Ogólnokształcącego w Kcyni także pamiętają          o zmarłych  i postanowili w szczególny sposób uczcić zbliżające się Święto Wszystkich Świętych.

W dniu 24.10.2019r. klasy III TE, III LO i IV TE wraz z opiekunami – p. Siwiak, p. Kowalską,        p. Szczepańską  udały się na kcyńskie cmentarze, aby uporządkować groby i zapalić znicze. Uczniowie szukali grobów opuszczonych i zaniedbanych oraz związanych z historią naszego regionu. Chcieli w ten sposób oddać hołd poległym za ojczyznę i okazać należny im szacunek.

W tym dniu odbyły się także nietypowe lekcje historii. W klasie I TEp u p. Siwiak uczniowie, wspominali swoich zamarłych i za pomocą środków plastycznych, wizualizowali bliskich i wspomnienia z nimi związane.

Klasa III Ti w ramach akcji #Szkoła pamięta obejrzał film pt. „Popiełuszko – wolność jest w nas”, wspominając w ten sposób kapelan warszawskiej „Solidarności” w 35 – rocznice jego śmierci.

Zaś klasy I LO, I BIS i I TEg z p. Jankowskim omówiła ważne wydarzenia i wielkich ludzi z historii Kcyni, którzy leżą na kcyńskich nekropoliach.

„Człowiek żyje tak długo, jak trwa pamięć o nim” dlatego ,bardzo ważne jest aby pamiętać      o naszych zmarłych nie tylko od święta, ale każdego dnia.

Tekst i fot.: Siwiak A.

--> wstecz