Niedziela, 26 maja 2024 r. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Czy kolej połączy nas z Wielkopolską?

Burmistrz Kcyni Marek Szaruga podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej przedstawił sytuację związaną z przywróceniem połączeń kolejowych z wielkopolską oraz z Nakłem nad Notecią. O tych sprawach od lat rozmawili byli włodarze, temat był już wieokrotnie przedstawiany i wraca jak bumerang.

Czy tym razem jest realna szansa na przywrócenie połączeń kolejowych z Wielkopolską?

Załóżmy, że to jest pozytywna informacja i ma szansę powodzenia ale czy jest jeszcze ktoś, kto w dobie ilości samochodów będzie korzystał z połączeń kolejowych?

Szkoda pieniędzy na coś takiego i tak pusto będą jeździć -napisał pod moim postem na portalu społecznościowym pan Sławomir.

Innego zdania jest pani Agnieszka, która napisąła ” Moim skromnym zdaniem liczni,  nie mówiąc o samym Poznaniu, ale po drodze jest jeszcze Wągrowiec, który oferuje sporo miejsc pracy. Poza tym myśląc o tych, którzy będą tam studiować, ze swojego doświadczenia powiem, że pociąg byłby idealnym połączeniem. Do Poznania kursuje zaledwie jeden autobus w każdą ze stron i to jest przykre. A są w Kcyni jeszcze dzieci, które marzą o podróży pociągiem. Poza tym będzie to dodatkowe połączenie także w kierunku Bydgoszczy. Na wielki plus! 

Wiekszość opini jest pozytywnych, bo brzmią podobnie „Jestem za, nareszcie nie będziemy odcięci od powiatu i możliwosci pracy w sąsiednim Wągrowcu, jestem za, chętnie się przejadę, super, no proszę jestem za.

tekst i fot. Robert Koniec

--> wstecz