Środa, 17 kwietnia 2024 r. Imieniny Anicety, Klary, Rudolfina

Czy na wysypisku może powstać górka dla dzieci?

Chciałbym podziękować burmistrzowi Kcyni za to, że zostało uporządkowane wysypisko przy ulicy Nowej, które zostało z hałdowane – mówił podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Kcyni radny Jan Kurant.
Dwie góry gruzu zostały zepchnięte do równego poziomu. Radny Kurant apelował, aby ten teren został oznaczony w taki sposób, aby było wiadomo w którym miejscu wysypywać gruz, a w którym odpady zielone.
Przy okazji tematu wysypiska i rozmowy z Panem Janem Kurantem podsunęliśmy myśl o wykorzystaniu tego terenu do zorganizowania góry, która w okresie zimowym mogła by być wykorzystana do zjazdów na sankach.
Teren znakomicie nadaje się do takich zabaw, jest bezpieczny i zapewne przy małym wkładzie pracy można uformować zjazd, a zima zrobi swoje. Temat organizacji górki dla dzieci został przedstawiony burmistrzowi Kcyni podczas sesji Rady Miejskiej. W chwili obecnej utworzone zostały kolejne dwie góry do zepchnięcia, może rzeczywiście warto pomyśleć o pomyśle utworzenia w tym miejscu górki do zjazdów na sankach.
tekst i fot. Robert Koniec

 

 

--> wstecz