Środa, 28 września 2022 r. Imieniny Libuszy, Wacławy, Wacława

Czy warto korzystać z kalkulatorów OC?

Obecnie coraz więcej osób szuka skutecznych i wygodnych sposobów na to, aby znaleźć dobre oraz niedrogie ubezpieczenie samochodowe. Dlatego wiele z nich decyduje się na skorzystanie z kalkulatorów OC. Dzięki temu bez wychodzenia z domu mogą porównać oferty od wielu towarzystw ubezpieczeniowych. Dowiedz się, jakie są zalety korzystania z kalkulatorów OC.

Kalkulator OC – czym jest?

W przeszłości, aby znaleźć polisę samochodową, należało skontaktować się bezpośrednio z towarzystwem ubezpieczeniowym lub skorzystać z pomocy agencji. Obecnie nie trzeba tego robić, gdyż wystarczy skorzystać z porównywarek internetowych. Kalkulator OC/AC poprzez analizę danych wprowadzonych w krótkim formularzu wygeneruje zestawienie ofert na ubezpieczenie samochodowe, dopasowanych do przesłanych kryteriów. 

Jakie ubezpieczenie można znaleźć przez kalkulator OC?

Korzystając z narzędzi dostępnych online, znajdziesz takie polisy, jak:

  • OC

Każdy właściciel samochodu w Polsce ma obowiązek wykupienia obowiązkowego OC. Jest ono zabezpieczeniem finansowym w sytuacji, gdy ubezpieczony podczas jazdy wyrządzi drugiej osobie szkodę. Roszczenia mogą dotyczyć zarówno zniszczonego mienia, jak i uszczerbku na zdrowiu czy śmierci.

  • Autocasco

Kalkulator ubezpieczenia OC umożliwia również wykupienie polisy AC. Jest ona pomocna w sytuacji, gdy to z winy ubezpieczonego doszło do kolizji, pojazd został uszkodzony na parkingu lub podczas zderzenia np. z sarną czy doszło do kradzieży auta. Dzięki takiej polisie właściciel samochodu może uchronić się przed wysokimi kosztami związanymi z likwidacją szkody.

Oprócz tego rozszerzysz zakres ochrony OC przez wykupienie pakietów assistance oraz NNW. Ten pierwszy produkt jest niezwykle pomocny przy organizacji samochodu zastępczego czy lawety. Natomiast pakiet NNW to dodatkowe zabezpieczenie finansowe na wypadek zgonu lub uszczerbku na zdrowiu u kierowcy czy pasażerów pojazdu. Korzystając z kalkulatora OC, możesz w łatwy sposób znaleźć ubezpieczenie samochodowe o takim zakresie ochrony, które będzie najbardziej odpowiadać Twoim potrzebom.

Jak działa kalkulator OC?

Obecnie wiele osób szuka rozwiązań, dzięki którym można zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze. Dlatego coraz większą popularnością cieszy się kalkulator OC. Jego działanie jest niezwykle proste, gdyż wystarczy:

  • wypełnić krótki formularz z pytaniami dotyczącymi kwestii takich jak: rozpoczęcie polisy, data produkcji, marka i model samochodu oraz zakresu ochrony,
  • podać dane kontaktowe,
  • zatwierdzić informacje podane w formularzu.

W ciągu kilku minut użytkownik uzyska zestawienie z prognozowanymi ofertami na ubezpieczenie komunikacyjne, dzięki czemu z łatwością można wybrać najkorzystniejszą polisę dla siebie. Kolejny krok polega na kontakcie z doradcą, który zweryfikuje pozostałe informacje, takie jak dotychczasowa historia ubezpieczonego, wiek czy miejsce zamieszkania. Dzięki temu możliwe będzie uzyskanie dokładnej oferty oraz wybór najlepszej propozycji. Całość transakcji wykonasz bez wychodzenia z domu, a za polisę zapłacisz online. W ten sposób zakup ubezpieczenia komunikacyjnego jest znacznie łatwiejszy i nie wymaga poświęcenia mnóstwa czasu.

Materiał partnera.

--> wstecz