Niedziela, 26 maja 2024 r. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Dar Dominiki. Charytatywne koncerty odbyły się w Kowalewku i Sipiorach

Co roku w okresie przedświątecznym w kościołach w Kowalewku, Sipiorach i Smogulcu odbywają się Koncerty „Dar Dominiki”. Koncerty są połączone z kiermaszem ozdób świątecznych a celem jest zebranie środków finansowych dla dzieci z Oddziału Hematologii i Onkologii Dziecięcej Szpitala Uniwersyteckiego i. A. Jurasza w Bydgoszczy.

W Kowalewku z programem artystycznym wystąpiły uczennice ze Szkoły Podstawowej im. Miłośników Przyrody w Laskownicy a w Sipiorach uczennice ze Szkoły Podstawowej im. Bł. Marii Karłowskiej w Dobieszewie. Przed kncertami na instrumentach dętych kolędy zagrali członkowie orkiestry detej Żeglugi Śródlądowej w Nakle n/Notecią.

Ozdoby wykonali ludzie dobrego serca, którzy postanowili się przyłączyc do tej szczególnej akcji. Organizatorem „Daru Dominiki: była Parafia pw.  św. Jana Nepomucena w Sipiorach.

Kolejny raz z profesjonalną pomocą przyjechali z Nakła Państwo Alicja i Piotr Wilak z firmy „Wszystko Jasne”, którzy zapewnili oprawę akustyczną koncertów za co organizatorzy koncertów bardzo dziękują.

W przyszłą niedzielę koncert odbędzie się także w kościele w Smogulcu o godzinie 11:00.

tekst i fot. Robert Koniec

 

 

 

--> wstecz