Środa, 17 kwietnia 2024 r. Imieniny Anicety, Klary, Rudolfina

DAR SERCA został przekazany chorym dzieciom

Zakończyła się akcja charytatywna „DAR SERCA”, której celem była zbiórka różnych rzeczy z przeznaczeniem dla Kliniki Pediatrii, Onkologii i Hematologii Szpitala Uniwersyteckiego im. A. Jurasza w Bydgoszczy. W piętek na świetlicy oddziału odbyło się przekazanie darów, które na ręcę prof. dr hab. n. med. Mariusz Wysocki, który jest kierownikiem Kliniki przekazała pomysłodowczyni, główna organizatorka akcji pani Anna Knasińska – Prezes Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Wsi Studzienki i Sipiory SĄSIEDZI.

Akcja ma bardzo szeroki oddźwięk już od trzech lat . Tej kobiecie nikt nie odmawia, włączają się osoby prywatne, środowisko zumbowiczów, szkoły, zakłady pracy, instytucje czy stowarzyszenia. Od poczatku akcji towarzyszę i wspieram medialnie DAR SERCA i dlatego podkreślam, że ogrom wykonanej pracy, zaangazowanie tak dużej ilości ludzi z dużego regionu jest wielkim osiągnieciem. Podarowane dary są jednak tylko kroplą „szczęścia” w obliczu chorób z jakimi musza walczyć te małe dzieci.

W zbiókę darów zaangażowało się bardzo dużo ludzi, za co im wszystkim z całego serca bardzo dziękuję. Jesteście ludźmi o wielkim sercu.– powiedziała wzruszona Anna Knasińska. Nie jestem w stanie teraz wszystkich wymienić ale podziękuję dzisiaj panu Tomaszowi Bagnerowskiemu za pomoc w transporcie darów do szpitala w Bydgoszczy.

tekst i fot. Robert Koniec

 

 

 

--> wstecz