Wtorek, 16 kwietnia 2024 r. Imieniny Bernarda, Biruty, Erwina

,,Dbam o swoje bezpieczeństwo”- spotkanie z policjantami w Szkole Podstawowej w Sipiorach

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. Dlatego też tradycją stały się spotkania z funkcjonariuszami policji.
W poniedziałek, 14 grudnia 2015 r. w Szkole Podstawowej im. Pamięci Obrońców Niepodległości w Sipiorach gościli przedstawiciele Komisariatu Policji w Kcyni. Sierż. szt. Katarzyna Łukasik wspólnie z asp. szt. Markiem Dubiel przeprowadzili z dziećmi pogadankę. Spotkanie zostało podzielone na dwa bloki: dla klas młodszych (0-III) oraz starszych (IV-VI). Najmłodsi mieli okazję porozmawiać z sierż. szt. Katarzyną Łukasik o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych oraz bezpiecznym podróżowaniu autem. Dzieci dowiedziały się także, jakie niebezpieczeństwa mogą czyhać na nich podczas zabaw zimowych i w kontaktach z obcymi oraz dlaczego warto stosować elementy odblaskowe.
Odpowiadając na zadawane pytania, dzieci wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały też przykłady niewłaściwego zachowania się.
Drugie spotkanie, przeprowadzone przez asp. szt. Marka Dubiel przeznaczone było dla uczniów klas IV-VI. Tematem pogadanki były obowiązujące przepisy ruchu drogowego, odpowiedzialność prawna nieletnich oraz zasady zachowania się obowiązujące w szkole i poza nią. Funkcjonariusz uwrażliwił uczniów na zagrożenia i ewentualne skutki prawne będące wynikiem niewłaściwego korzystania z Internetu, telefonów komórkowych.
To pouczające i ciekawe spotkanie podsumowano nagrodzeniem uczniów, którzy przyszli do szkoły w kamizelkach odblaskowych. Na koniec, w imieniu społeczności szkolnej, dyrektor szkoły p. Iwona Musiał podziękowała policjantom za spotkanie i cenne wskazówki.

Materiał: SP Sipiory

--> wstecz