Środa, 21 lutego 2024 r. Imieniny Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Do czwartku, 10 listopada Gmina Kcynia zbiera informacje od mieszkańców zainteresowanych zakupem preferencyjnym węgla. 

Gmina Kcynia przygotowuje się do wstępnego ustalenia liczby gospodarstw domowych znajdujących się na terenie gminy zainteresowanych zakupem paliwa stałego w ramach zakupu preferencyjnego. W związku z powyższym zainteresowani właściciele gospodarstw domowych mogą złożyć zapotrzebowania na zakup preferencyjny paliwa stałego (druk na stronie www.kcynia.pl).  Zapotrzebowanie nie jest zamówieniem, które zobowiązuje Państwa do zakupu węgla. Cena za 1 tonę paliwa stałego nie będzie wyższa niż 2000 zł brutto za 1 tonę. Maksymalna ilość paliwa stałego dostępnego dla jednego gospodarstwa domowego to 1,5 tony do dnia 31 grudnia 2022 r. oraz 1,5 tony od dnia 1 stycznia 2023 r.

Komu przysługuje zakup paliwa stałego po preferencyjnej cenie?

Do dokonania zakupu preferencyjnego jest uprawniona osoba fizyczna w gospodarstwie domowym, która spełnia warunki uprawniające do dodatku węglowego, o którym mowa w art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 5 sierpnia 2022 r. o dodatku węglowym (Dz. U. poz. 1692 i 1967).

Jak i gdzie złożyć zapotrzebowanie?

Zapotrzebowanie wg. załączonego wzoru można złożyć do dnia 10 listopada (czwartek) 2022 r. w następujący sposób:
– za pomocą środków komunikacji elektronicznej – druk zapotrzebowania należy przesłać mailowo na adres: wegiel@kcynia.pl lub
– osobiście w Urzędzie Miejskim w Kcyni  (Punkt Obsługi Interesanta – parter).

Dodatkowe informacje pod nr telefonu 52 589 37 20 wew. 114 lub 115 lub  w godzinach pracy urzędu.
O kolejnych krokach, w tym o terminie składania wniosków o zakup preferencyjny paliwa stałego będziemy informować Państwa na bieżąco za pośrednictwem strony www.kcynia.pl oraz BIP Gminy Kcynia.

--> wstecz