Sobota, 27 kwietnia 2024 r. Imieniny Sergiusza, Teofila, Zyty

Dobra lokata „patrolowców” z powiatu nakielskiego na etapie wojewódzkim turnieju „Patrol Roku – 2023”

Para patrolowa sierż. Adrian Lewa i st. post. Mateusz Lunitz, reprezentująca policję powiatu nakielskiego, zajęła bardzo dobrą lokatę podczas etapu wojewódzkiego Turnieju Par Patrolowych „Patrol Roku – 2023”. Mundurowi ostatecznie zakończyli rywalizację na 3 miejscu.

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy odbyły się wojewódzkie eliminacje do XXVII Finału Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turnieju Par Patrolowych „Patrol Roku – 2023”. Nakielską komendę reprezentowali sierż. Adrian Lewa z Komisariatu Policji w Szubinie i post. Mateusz Lunitz z nakielskiej „patrolówki”, którzy byli najlepsi w etapie powiatowym konkursu.

Do rywalizacji wojewódzkiej stanęło 42 policjantów, reprezentujących wszystkie komendy miejskie i powiatowe Policji województwa kujawsko-pomorskiego, wyłonionych podczas zawodów rozgrywanych w poszczególnych powiatach. Policjanci rozwiązywali test wiedzy zawodowej, następnie rywalizowali w sprawdzianie z technik obezwładniania osób, sprawdzianie strzeleckim. Sprawdzali swoje umiejętności także podczas testu sprawności fizycznej oraz w scenkach tematycznych z zakresu pierwszej pomocy.

Drużyna reprezentująca nakielską komendę zdobyła w ostatecznej klasyfikacji 3 miejsce, co zważywszy na ilość rywalizujących uczestników jest wynikiem bardzo dobrym.