Wtorek, 23 kwietnia 2024 r. Imieniny Ilony, Jerzego, Wojciecha

Dom Świętego Mikołaja bawił się na „Białym Balu”

W ostatni dzień karnawału w Domu Św. Mikołaja w Kcyni było bardzo biało, a to za sprawą strojów, w jakie ubrali się mieszkańcy, pracownicy oraz zaproszeni goście z Domu Dziennego Wsparcia (kiedyś Kraina Uśmiechu) z Szubina na zorganizowany bal karnawałowy pod nazwą „Biały bal” z elementami dnia i nocy.

Pierwszą część zabawy poświęcono solenizantom z miesiąca stycznia i lutego a byli nimi: Agnieszka Fackowska, Agnieszka Jankiewicz, Weronika Błochowiak i Marta Lipiec, dla których koleżanki przygotowały torty. Tradycyjnie były też upominki, wirtualne życzenia przygotowane przez p. pedagog Danutę Wysocką i gromkie „Sto lat” odśpiewanie przez wszystkich.

Po słodkim poczęstunku nadszedł czas zabawy. Jak w piosence ”To ostatnia niedziela…” tak też nadszedł ostatni dzień karnawału”– tymi słowami organizator balu – wychowawczyni Anna Tamas oficjalnie rozpoczęła bal karnawałowy w Domu Św. Mikołaja i w rytmie piosenki Maryli Rodowicz – „Niech żyje bal” wszyscy poderwali się do tańca.

Zabawa był przednia. Wszyscy, tak dzieci jak i pracownicy nie szczędzili nóg na parkiecie. W chwilach wytchnienia były również przeprowadzone konkursy i zabawy. Rozbawieni uczestnicy balu nie czuli zmęczenia i mieli ochotę na dłuższą zabawę – Tak jak bawiliście się dzisiaj, chciałbym, aby za każdym razem było tak samo – tymi słowami dyrektor Wawrzyniec Pezacki podsumował kończący się bal w Mikołaju.

materiał: Dom św. Mikołaja w Kcyni

--> wstecz